Projektowanie Ogrodów Przydomowych

Ogród przydomowy stanowi przedłużenie pomieszczeń mieszkalnych. Każdą porą roku może zachwycać zmiennością barw i struktur, pojawiającymi się w nim ptakami. Ogród to zewnętrzny salon, gdzie w okresie letnim spotykamy się z rodziną i znajomymi. Jest miejscem zabaw dzieci, a także aktywnego wypoczynku dla rodziców. Każdy ogród ma swój indywidualny charakter, który powinien nawiązywać do specyfiki życia jego właścicieli.

Projektowanie Ogrodów Warszawa

http://www.decoragogo.com/garden-bigger/beautiful-small-garden-with-luxury-outdoor-lounge/

Zasadniczym elementem całego projektu ogrodu jest jego rola w życiu codziennym mieszkańców. W przypadku projektowania ogrodu dla rodziny z dziećmi zwracamy szczególną uwagę na ich potrzeby i bezpieczeństwo. Nie należy zapominać tutaj także o potrzebach rodziców, którzy również potrzebują swojej zielonej przestrzeni do wypoczynku. W przypadku projektowania ogrodów dla singli lub par charakter ogrodu musi być ściśle dopasowany do ich stylu życia, czasu spędzanego na zewnątrz oraz form preferowanego wypoczynku w ogrodzie. Na początkowym etapie projektowym należy zatem gruntownie zbadać oczekiwania klientów oraz przemyśleć możliwe scenariusze projektowe. Projektowanie Ogrodów Warszawa

http://www.decoragogo.com/garden-bigger/outdoor-kitchen-design-in-small-garden/

Kolejnym bardzo ważnym punktem jest analiza projektowanego terenu. Zapoznajemy się tutaj z kształtem ogrodu, jego powierzchnią, położeniem względem stron świata. Istotą na tym etapie jest połączenie wizji właścicieli z możliwościami jakie daje nam teren przeznaczony pod ogród.

Projektowanie Ogrodów Warszawa

http://minimalisthomebuild.com/secondhand-furniture-makes-an-affordable-home-decor

Następnie należy stworzyć koncepcję ukształtowania ścieżek, miejsc przeznaczonych do zabawy i wypoczynku, warto stworzyć miejsca które zachęcą do spędzania czasu na świeżym powietrzu pośród zieleni. Po etapie kształtującym przestrzeń należy przejść do doboru roślinnego. Opis obrazka

http://sukiscoop.com/tag/free-range-children/

Wybór roślin to bardzo ważny element każdego projektu ogrodu. Warto zastanowić się nad kolorystyką i strukturą roślin, zastosowaniem gatunków zimozielonych, tak aby ogród przez cały rok cieszył mieszkańców. Nie można jednocześnie zapominać o odpowiednim dopasowaniu gatunku do siedliska. Każda roślina ma swoje specyficzne wymagania co do rodzaju gleby, dostępności słońca oraz zabiegów pielęgnacyjnych. Przy wyborze należy kierować się szeroką wiedzą z zakresu ogrodnictwa oraz wymagań klientów związanych z późniejszą pielęgnacją.